Sabahattin Çetin


Fotoğraf, 2004 yılında Ankara ili Etimesgut ilçesi Eryaman Mahallesinde Denizim sitesindeki bir dairede, Yıldırım Beyazit Altun'un düğün merasiminde çekilmiştir. Fotoğrafta görülen misafirlerin her ikisi de vefat etmişlerdir. Allah rahmetiyle muaemele eylesin. Bizlere de sabr-ı cemil ihsan etsin. Sol taraftaki ayağını uzatarak oturan Lütfi Köseömür, onun sağında oturan ise, Sabahattin Çetin'dir.


Ramazan Göçmen


Fotoğraf karelerinin arkasına şerh düşme gibi bir alışkanlığım olmadığı için, yılını tam hatırlayamadığım, ancak 1979-1982 yılları arasında deklanşöre basılmış bir fotoğraf karesi olduğunu tahmin edebiliyorum.

Fotoğrafta yer alanları tanıtarak yazıma başlamak istiyorum. Ayaktakilerden sol taraftaki İmam-Hatip Lisesinin hizmetlisi Karkın Yenice kasabasından Güneş Yumuş, onun sağındaki ise Kız Meslek Lisesi hizmetlisi Müderris köyünden Mevlüt Doğan, oturanlardan sol baştaki Halk Eğitimi Merkezi hizmetlisi Kaman Elmaoğlu Mahallesinden Ramazan Göçmen ve İmam-Hatip Lisesinin memuru ben Recep Altun.Yer Kız Meslek Lisesinin bahçesi, bizim okulda, Halk Eğitimi Merkezi de bu bahçedeki eski  kız sanat okulu binasında müştereken hizmet veriyorduk.

Bu yıllar bambaşka idi. O zamanki tüm Milli eğitim camiası da bu dönemlerin çok güzel bir ortam olduklarını bilirler. Karşılıklı saygı, sevgi ve güven ortamının oluştuğu bir ortamda insan tabi zevkle çalışırdı. Şimdi şöyle bir bakıyorum da, herşey çok değişmiş, daha doğrusu eski çamlar bardak olmuş. 

Asım Gök


Gördüğünüz bu fotoğrafta iki rahmetli var. Biri annem Gülsüm, diğeri de onun sağında kahve içen Asım Gök.

Fotoğrafta görülen yer, büyük bir ihtimalle rahmetli Asım abinin evinin bahçesi olması gerekir. Babam o sıralarda düşüp ayağını kırmıştı. Rahmetli annemi de alıp, Asım'a taziyeye gitmiş olabilirler. Çünkü o aralar babamın halası (Asım abinin annesi) Satı vefat etmişti.

Annem de, Asım abi de yalan oldu. Allah onlara gani gani rahmet eylesin.