İsmet Altun


Köseoğullarından İbrahim oğlu İsmet Altun'u evinin giriş kapısı holünde görmektesiniz. Rahatsız olması nedeniyle koltuk değneği kullanmak zorunda kalmıştır. Hırfanlı Barajı'nda şoför olarak çalışmakta iken, emekliye ayrılan İsmet Altun şu anda Kaman'daki evinde eşi Hakime ile birlikte yaşamaktadır. Kendilerine sağlık, sıhhat ve hayırlı bir ömür dileriz.


Eşi Halvacıların Mehmet Aygüneş'in kardeşi Hakime ile birlikte görmektesiniz.


İsmet Altun'u Müderris caddesi üzerindeki kardeşi Servet Altun'un ikametgahının önünde yürürken görmektesiniz.

Baran Dağı


Bugün yine, dumanlıdır.
Başın senin, Baran Dağı.
Kurttan, kuştan efkarlıdır,
Başın senin Baran Dağı.

Kışın çoktur, sıcağın az.,
Orman yoktur, otların az.
Tavşan gelmez, neden bir kaz.
Bilmem neden? Baran Dağı.

Ulu kuş dönmez başında.
Keklikler ötmez taşında.
Yar kayıp ondört yaşında.
Bilmem nerde? Baran Dağı.

Mümtaz BOYACIOĞLU

Anılar


Bu fotoğraf, negatif fotoğraf kartından çevrilerek elde edildi. Sağ başta oturan, fötr şapkalı, sakallı ve eli bastonlu olan Köseoğullarından Haydar oğlu İbrahim Altun,  hemen onun arkasında yer alan ve ayakta duranlardan oğlu Aziz, ortadaki berber Arap Karagöz'ün oğlu terzi Abdurrahman ve onun yanındaki Katip Halili'in kardeşi Hanifi Gönç'ün oğlu terzi Yusuf. Ortadaki asker üniformalı ile onun solundaki şahsın isimleri belirlendikten sonra ilave edilecektir.

Servet Altun

Köseoğullarından İbrahim Altun'un oğlu Kaman Cumhuriyet Savcılığı eski katiplerinden rahmetli Servet Altun  çocukları ile birlikte evinin giriş kapısında görülmektedirler.

Ön tarafta diz çökmüş vaziyette poz veren oğlu Ramazan Altun, sağındaki kızı Ayla ve solundaki kızı rahmetli Birkan. Yüce Allah'tan,  Servet ve kızı Birkan'a rahmetiyle muamele eylemesini niyaz ederiz.

Nuri Şahin


Bu fotoğrafın kaç yıllık olduğunu bilmiyorum. Arkasına baktım,  hiç bir not düşülmemiş, ama en az 40 yıllık bir fotoğraf olduğu belli. Sol taraftaki Safalardan, rahmetli berber Nuri Şahin, sağ taraftaki, kolunda saati olan Köseoğullarından terzi Aziz Altun. Bunlar iki samimi arkadaştılar. Berber Nuri Şahin'e Cenab-ı Hakk'tan rahmetiyle muamele eylemesini, terzi Aziz Altun'a da (88 yaşında) sağlık ve hayırlı ömürler niyaz ederiz.