Yusuf Gönç

Yelek beldesi eşrafından Tatar Hanifi Gönç'ün oğlu Yusuf'u Çiftlikli Mah. Kumlukbağı caddesindeki evinin bahçesinde görmektesiniz. Kendisi hala Hollanda'da ikamet etmektedir.


Yusuf Gönç Annesi Zeynep, Eşi Beyhan ve Çocukları Ömer ile Belgin Hollanda'daYusuf Gönç Kızı Belgin İle Beraber Hollanda'da


Yusuf'un Eşi Beyhan Kaman'daki EvindeYusuf Gönç Kaman'daki Evinde


Yusuf Gönç Askerde

Necdet Necati Atay


Terzi Necdet Necati Atay'ı Sarıuşağı Mah. Şehit Ütgm. Keramettin Gök Caddesindeki evinin bahçesinde görmektesiniz.

Kaman Belediyesi
1953 yılında öğretmen Turhan Cavit Öz tarafından hazırlanan "Kaman" isimli broşürden alınan Kaman Belediyesi binasını görmektesiniz.

İbrahim OrmanYelek kasabası eşrafından Sakallıların Halil Orman'ın oğlu İbrahim'i; annesi Vildan, eşi Gülsüm ve kızları ile birlikte görmektesiniz. Hala Almanya'da işçi olarak çalışmakta olan İbrahim Orman ve ailesine sağlıklı günler dileriz.

Anıt CevizEmekli öğretmen Mümtaz Boyacıoğlu'nu, Kaman'da ki 350 yaşında ve yılda 40 bin ceviz verebilen anıt cevizin çekimini yapan Tv. kameramanına ceviz ağacının genişliği konusunda bir fikir oluşturması için anıt cevizi kulaçlarken görmektesiniz.

Muzaffer Akkoç


Emekli öğretmen (sağdaki) Muzaffer Akkoç ile emekli memur (gözlüklü) Recep Altun'u Muzaffer Akkoç'un Ankara'daki evinde bir ziyaret esnasında görmektesiniz.

Uzun yıllar sınıf öğretmeni olarak sürdürdüğü devlet memurluğu görevini; Denizcilik Müsteşarlığında bir müddet müşavir olarak çalıştıktan sonra emekliye ayrılmak suretiyle sonlandıran Muzaffer Akkoç, evli ve 3 çocuk babasıdır.