Hüseyin Tapan


Patalaçların Nuri oğlu Hacı Yunus Tapan'ın ilk hanımı Gülizar'dan üçüncü erkek çocuğu olan Hüseyin Tapan, annesini hatırlayamayacak kadar küçük yaşta kaybetmiştir.  İlkokulu bitirdikten sonra marangoz atelyelerinde çalışarak doğrama ve mobilya ustası olan Hüseyin evli ve 3 çocuk sahibidir. Bir marangoz atelyesinde beraber çalışırken heveslenerek aldığımız bağlama ile gelecek günlere bir anı kalmak üzere Hüseyin Tapan'ı bağlama icra ederken görmektesiniz. Emekliye ayrılmış olup,  ailesi ile birlikte halen Ankara'da yaşamaktadır.


Fotoğraf karesinin sol tarafında yer alan çiçek desen gömlekli Hüseyin Tapan, sağ taraftaki çizgili gömlekli ben Recep Altun.  Belediyenin istimlak ederek elimizden aldığı Orta Mahalle, Eski Müderris Sokağında ki karşılıklı evlerde ikamet eden iki komşu çocuklarıyız.  O günler bir bambaşka idi. İkimiz de askere gitmeden önceki senelerin birinde eski günlerin, gelecek günlere ışık tutan bir hatırası olmak üzere birlikteliğimizi bu fotoğraf karesine taşımıştık.


Ve Hüseyin asker oldu. Kendisi 1955/1 tertip olarak askere gitmişti. Fotoğraf karesinde, Trakya'da ki usta birliğinden bir hatırasını görmektesiniz.

Hüseyin'i Apandist Ameliyatı Sonrası Hastanede Yatarken Görmektesiniz.