Kaman Eski Pazar Yeri


Daha önce paylaştığım Kaman'ın eski pazar yerinden görünümle ilgili fotoğrafın asıl sahibinin bize ulaşmasından sonra fotoğraf karesi ile ilgili en sağlıklı bilgileri sizlerle tekrar paylaşıyorum. Fotoğraf Dursun Ballı'nın oğlu Hakan Ballı'ya aittir. 1977 yılında kareye yansıtılan bu fotoğrafta yer alan kamyonun üzerinde ayakta duran Dursun Ballı'dır. Sol alt köşede yer alan üç hemşehrimizden yönü bize dönük olan ise Lütfi Bahadır.

O zamanki pazar yeri; bir yanı Kaman Lisesi, diğer yanı Endüstri Meslek Lisesi okul binalarına dayanan bugünkü Halk Eğitim Merkezinin olduğu yerde kuruluyordu. Pazar yerinin yola bakan kısmı Ömerhacılı caddesi üzerindeki  eski dispanser binasının önüdür. Arka planda görülen ev ise meşrubatçı Ömer Kayhan'a aittir.

Sebze pazar yeri ile ilgili anlatılacak ve paylaşılacak o kadar çok ilginç hikayeler vardır ki, bunu ancak değerli Kaman'lı ziyaretçilerimiz yazblogcu@gmail.com elektrik posta adresine gönderirlerse, biz de gönderilen öyküleri değerlendirir ve bu blog sayfasında yayınlarız.

Eski sebze pazar yeri ile ilgili bu kıymetli bilgileri bizlerle paylaşan Hakan Ballı'ya müteşekkiriz.

Kaynak: Fotoğraf Hakan Ballı'ya aittir.