Adem Tekay

Kaman ilçesine bağlı Meşekeöyü eşrafından rahmetli İhsan Tekay'ın oğlu Adem Tekay'ı 22 Ağustos 1969 tarihinde Kaman'da ki dükkanlarının önünde çekilmiş bir fotoğraf karesinde görmektesiniz. 1983 yılında Kaman'dan Ankara'ya göçerek Ankara'ya yerleşmiş bulunan Tekay, hala Ankara'da boya ve hırdavat malzeme satışı üzerine ticari faaliyetlerini oğullarıyla birlikte sürdürmektedir.  
Fotoğraf karesinin sol tarafındaki Adem Tekay, sağ taraftaki ise bakkal dükkanı işleten Boyacıoğullarından Mümtaz öğretmenin ağabeyi Öztürk Yılmaz'dır

Adem Tekay'ı Kaman'daki dükkanlarının önünde yer alan bir fotoğraf karesinde görmektesiniz. Bakkal olarak faaliyetlerini durdurup, elektrik, boya ve hırdavat üzerine faaliyete geçmişlerdi. Fotoğraf kareleri 1968 ve 1969 yıllarına aittir.

Ankara/Bala'da dükkan işleten S.Büyükoba'lı (sağda) Ahmet Kuş'un dükkanında çekilmiş bir fotoğraf karesi görmektesiniz. Sol baştaki kasap Apığın kardeşi, onun yanındaki Adem Tekay, diğer çocuklar ise Ahmet Kuş'un çocuklarıdır.  

Adem Tekay'ı rahmetli Yakup Uğurlu'nun Kaman'daki marangoz atelyesinin önünde 1967 yılında çekilmiş bir fotoğraf karesinde görmektesiniz.

Adem Tekay ve Fikret Tıraş


Adem Tekay, Ankara'daki Ticarethanesinin Önünde