Tuğba Mıhçı

Bir zamanlar Kaman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunmuş olan İsmail Güngör'ün 32 yaşındaki kızı Tuğba Mıhçı'nın kalp krizi sonucu 03 Mart 2015 Salı günü Çorum'un İskilip ilçesindeki  baba evinde vefat ettiği haberini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. 

Cenab-ı Hakk'tan Tuğba Mıhçı'ya rahmetiyle, merhametiyle muamele eylemesini, taksiratını affetmesini ve aile efradının acılarını hafifletmekle birlikte sabr-ı cemil ihsan eylemesini niyaz ederiz.  
Sakarya Adil Dilmen Anadolu Lisesinin Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olan Tuğba, subay olan Mücahit Mıhçı ile evli  olup, 4 yaşında Atilla isminde bir  de erkek çocukları vardı. 

Bundan yaklaşık bir ay önce küçük bir kızın öyküsünü anlatan "Güldehun" isimli romanını piyasaya süren Tuğba Mıhçı'nın aziz hatırasına binaen, Kaman'lı hemşehrilerimizin, merhume Tuğba'nın "Güldehun" isimli bu romanını okumakla birlikte onun ruhuna da en azından bir fatiha göndermeyi esirgemeyeceklerdir.

Evlat acısı zordur, Cenab-ı Hakk, hiçbir kuluna evlat acısı yaşatmasın.

Güldehun isimli romanından bir pasaj:
"Güldehun koymuşsunuz adımı. Çiçeği yere bakan, boynu bükük Güldehun… Rengi kıpkırmızı, kara kışa inat çiçek açan Güldehun… Soldu çiçeklerim baba! Bükük boynumun altında ezildi filizim. Hayat bir mahkeme kurmuş, her anımda beni sorguluyor sanki. Her seferinde suçlu başkaları olmasına rağmen bana veriyor müebbedini cefanın. Savunanım yok, hükmüm bükük boynumda… Ve sen tek şahidiyken ömür çilemin, yalana şahadet ediyorsun durmadan. "Baba" diyen dilimden ne istedin? Neden sildin lügatimden seni? Bu mektup sana vedamdır baba! Bu an senden vazgeçme anımdır!"
Recep Altun.

0 Yorum-Yaz / Oku:

Yorum Gönder

Size Geri Dönebilmek için, Yorumu Yazdığınız Yerin Sonuna; Elektronik Posta Adresinizi, Adınızı ve Soyadınızı Eklemeyi Unutmayınız!