TOKİ

Son günlerin moda deyimi "KENTSEL DÖNÜŞÜM"ü bilmeyen kalmadı. Kalmadı da hayatımızın önemli bir parçası haline gelecek olan önümüzdeki 20-30 yılı kapsayan yaklaşık 1 trilyon dolarlık bütçesi ve ortaya çıkaracağı sosyal ve mekansal etkilerin neler olacağı henüz bilinmiyor. Daha evvelde defalarca belirtildiği üzere bu yasa kentsel dönüşüm yasası değil, afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında çıkarılmış bir yasa. Yani sadece belirli alanlarda uygulanabiliyor. Yasanın uygulanabilmesi için öncelikle, binanızın riskli ve riskli alanda bulunuyor olması gerekir. 

Kaman ilçesinde ilk birinci etapta uygulanacak kentsel dönüşüme ait alanlarda meskenleri bulunan vatandaşların çoğunluğunun evlerini boşaltmaları üzerine Kaman Belediyesi tarafından boşaltılan evlerin yıkım işleri başlamış olup, 10 Haziran 2013 tarihinde Recep Altun tarafından ilgili bölgeden alınan fotoğraf karelerini sizlerle paylaşıyoruz.
Servet Altun'un Evi
6 Yorum-Yaz / Oku:

Doğan Atay dedi ki...

Aşı boyalı, kireç badanalı rengarenk evler gitti, yerine suratı gülmeyen beton yığınları gelecek anlaşılan. Komşuluğun olmadığı, komşusunu tanımayan insanların konserve kutusu gibi yan yana yaşadığı apartmanlar... Biz böyle olmamalıyız herhalde, komşunun acısı acımız olöalı, hemhal olmalıyız değil mi?

Av. Doğan Atay dedi ki...

Güncellenen mektuplara ihtiyacımız var.

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Doğan Atay, Hoş Geldiniz.

Blog sayfama yaptığınız ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.

Aynen dediğiniz gibi olacak. Büyük şehirler de kalmayan komşuluk ilişkilerini küçük kasaba, belde ve ilçelerde de görmek mümkün değil. Cenab-ı Hakk, hakkımızda hayırlısını versin ve bizleri iyilerle karşılaştırsın.

Selam ve dualarımla.

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Doğan Atay, Hoş Geldiniz.

Ziyaretiniz ve değerli yorumunuz için çok teşekkür ederiz. İnşAllah en kısa zamanda güncel mektuplarla karşınızda olmayı diliyoruz.

Selam ve dualarımla.

Adsız dedi ki...

Recep Abi ,
web sayfanı sık sık ziyaret edip , gündemini takip ediyorum , eskiler bir başka güzel , sayende geçmişe gidip düşünme fırsatı buluyorum . Teyzemiz kızı Kaber ablama selamlar Cumali Gök

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Cumali Gök.
Blog sayfama yaptığın ziyarete ve değerli yorumuna çok teşekkür ederim.
Ancak bir yıldır internet bağlantım olmadığı için pek Kaman'dan mektup yazamadım. Aslında bu sayfayı daha zenginleştirebilirim ama sadece benim gayretim ile olmuyor. Eş, dost resim ve haber göndermek suretiyle sayfayı destekleseler daha güzel bir çalışma ortaya çıkar ama şimdilik ancak bu kadar gidiyor. İnsanların şimdi bir facebook sayfası var. Herkes oradan haberleşiyor. Bu tarz blog sayfalarına pek önem veren yok.
Selam ve dualarımızla, en Güzel'e emanet olun.

Yorum Gönder

Size Geri Dönebilmek için, Yorumu Yazdığınız Yerin Sonuna; Elektronik Posta Adresinizi, Adınızı ve Soyadınızı Eklemeyi Unutmayınız!