Kaman Eski Pazar Yeri


Daha önce paylaştığım Kaman'ın eski pazar yerinden görünümle ilgili fotoğrafın asıl sahibinin bize ulaşmasından sonra fotoğraf karesi ile ilgili en sağlıklı bilgileri sizlerle tekrar paylaşıyorum. Fotoğraf Dursun Ballı'nın oğlu Hakan Ballı'ya aittir. 1977 yılında kareye yansıtılan bu fotoğrafta yer alan kamyonun üzerinde ayakta duran Dursun Ballı'dır. Sol alt köşede yer alan üç hemşehrimizden yönü bize dönük olan ise Lütfi Bahadır.

O zamanki pazar yeri; bir yanı Kaman Lisesi, diğer yanı Endüstri Meslek Lisesi okul binalarına dayanan bugünkü Halk Eğitim Merkezinin olduğu yerde kuruluyordu. Pazar yerinin yola bakan kısmı Ömerhacılı caddesi üzerindeki  eski dispanser binasının önüdür. Arka planda görülen ev ise meşrubatçı Ömer Kayhan'a aittir.

Sebze pazar yeri ile ilgili anlatılacak ve paylaşılacak o kadar çok ilginç hikayeler vardır ki, bunu ancak değerli Kaman'lı ziyaretçilerimiz yazblogcu@gmail.com elektrik posta adresine gönderirlerse, biz de gönderilen öyküleri değerlendirir ve bu blog sayfasında yayınlarız.

Eski sebze pazar yeri ile ilgili bu kıymetli bilgileri bizlerle paylaşan Hakan Ballı'ya müteşekkiriz.

Kaynak: Fotoğraf Hakan Ballı'ya aittir.

6 Yorum-Yaz / Oku:

bir kase lezzet dedi ki...

recep bey hayırlı akşamlar.
resme bakınca antalyanın eski fotoğrafları gözümde canlandı.
birde şimdiki hali kıyas edince gülümsedim
nerden nereye
çook hoş paylaşım olmuş
ellerinize sağlık.

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar,

Ziyaretiniz ve o güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Selam ve dualarımla.

hakan ballı dedi ki...

Recep bey bu resim bana ait resimde görülen sebze arabasının üzerindeki babam lütfen değiştirirseniz sevinirim

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Hakan Ballı.
Ziyaretiniz ve değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Söz konusu fotoğraf karesi ile ilgili daha detaylı bilgiler gönderirseniz, gönderdiğiniz bilgiler burada yayına girer. Dikkat ederseniz fotoğrafın kaynak bilgilerinde sadece fotoğrafı bana gönderenin adı ve soyadı yazılıdır. Fotoğrafın kime ait olduğunu bilmediğimiz için o zaman bu bilgiye ver verememiştim. Talebiniz üzerine fotoğrafın size ait olduğuna yer verdim. Söz konusu fotoğrafın hangi yılda çekildiği ve fotoğrafta yer alan şahısların ad ve soyadları ile fotoğraf konumlarını da yazarsanız biz de burada yer veririz.
Selam ve muhabbetlerimle.

hakan ballı dedi ki...

Merhaba;
Fotoğraf 1977 yılında çekildi...Kamyonun üzerinde Sebze satan Babam Dursun BALLI pazar yeri bugünkü Halk eğitim merkezinin olduğu yerde kuruluydu.Bir yanı Endüstri meslek lisesi Bir yanı kaman Lisesi Arka Planda görünen ev Pepsici Ömer KAYHAN a ait Pazar yerinin yola bakan kısmı eski dispanser binası ve ömerhacılı caddesi üzerinde...Selamlar

Recep Altun; dedi ki...

Merhabalar Hakan Ballı.
Ziyaretiniz ve eski sebze pazarı fotoğraf karesi ile ilgili verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Yorum içinde gönderdiğiniz bilgiler paylaşıma açılmıştır.
Selam ve dualarımla.

Yorum Gönder

Size Geri Dönebilmek için, Yorumu Yazdığınız Yerin Sonuna; Elektronik Posta Adresinizi, Adınızı ve Soyadınızı Eklemeyi Unutmayınız!