Doğal Gaz


Kırşehir'de bir otelde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarla buluşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yaptığı konuşmada, Ahi Evran-ı Veli Hazretlerinin memleketi Kırşehir'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kırşehir'e iki sürprizle geldiğini belirten Albayrak, Kaman ve Mucur ilçelerine bu yıl sonuna kadar doğal gazı getireceklerini ifade ederek, hayırlı olmasını diledi. Albayrak, doğal gaz yatırımlarına da değinerek, şöyle konuştu: "Kırşehir'e hem hasbihal etmek hem de güzel bir sürprizle gelelim istedik. Konuşmaya sürprizle girelim ki ağzımız tatlansın istedik. İnşallah, hem Kaman hem de Mucur'a bu yıl sonuna kadar doğal gazı getiriyoruz. 2017 ve 2018 yılında, çok büyük bir doğal gaz hamlesi için düğmeye bastık. Sadece 81 ili tamamlamayacağız. 200-250 ilçemizde yaklaşık 1 milyon aileyi bu iki yılda 5 milyar liradan fazla yatırım yaparak doğal gaz konforuyla buluşturacağız. Bunun ayaklarından birisi olan Kırşehir'imizde bu sene 2 ilçemizi inşallah önümüzdeki kış doğal gazla buluşturacağız."

Gazetelerin 24 Mart 2017 tarihli yayımlanan haber sayfalarındaki alıntısını yukarıda paylaştığımız habere göre, Allah izin verirse, 2017-2018 kış sezonunda Kaman ve Mucur ilçelerindeki vatandaşlarımız doğal gaza kavuşacakmış. Ne diyelim? İnşAllah diyelim, memnun oluruz...
0 Yorum-Yaz / Oku:

Yorum Gönder

Size Geri Dönebilmek için, Yorumu Yazdığınız Yerin Sonuna; Elektronik Posta Adresinizi, Adınızı ve Soyadınızı Eklemeyi Unutmayınız!